30. 5. 2019

Projekt a služba „Víc než jen bydlení“ funguje jako první sociálně odpovědná realitní agentura v Plzni. Za projektem stojí organizace Centrum pro komunitní práci (CPKP) a TaT v projektu figuruje jako organizace partnerská. Víc než jen bydlení je službou, která je inovativní, ale která zároveň navazuje na činnost sociálně odpovědných realitních agentur, běžných v západní Evropě a také na již fungující podobné projekty v ČR (např. Férové Bydlení).

Projekt cílí na často neférové podmínky na trhu s bydlením, ale rovněž chce usnadnit majitelům nemovitostí proces shánění dlouhodobých nájemníků: „Chcete výhodně pronajmout dům nebo byt na Plzeňsku a zároveň přispět ke zlepšení situace lidí, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením? Rádi byste si ušetřili práci s vyhledáváním nájemníků a starosti v průběhu nájemního vztahu? Využijte našich sociálně odpovědných realitních služeb, a dejte šanci lidem, pro které je bezpečí střechy nad hlavou více než jen bydlením. Naši klienti zpravidla nemají rovný přístup na trh s nemovitostmi a jsou zatíženi mnoha předsudky. Pojďme to změnit!“

Naší úlohou v projektu je intenzivní podpora klientů mířící k tomu, aby jejich jednání v nájemním vztahu bylo korektní a dlouhodobě udržitelné.