období realizace: 1. 4. 2020 – 31. 3. 2022

Náš projekt Za děti bez dluhů je jedním ze 60 úspěšných projektů v rámci programu Active Citizens Fund, který otevřela Nadace Open Society Fund Praha. Vydáváme se tak na dvouletou cestu, na jejímž konci v ideálním případě uvidíme oddlužení tisíců dětí a mladých lidí, kterým v době, kdy byli ještě dětmi, vznikly dluhy. V projektu se těšíme na spolupráci s partnerem – plzeňskou pobočkou organizace Člověk v tísni.

Jedním ze záměrů projektu je prostřednictvím kampaně informovat o problematice dětských dlužníků, resp. o  tom, že existuje možnost se dané nespravedlnosti aktivně bránit. Hlavním cílem projektu je pak zastavení exekučních titulů, které byly vydány na děti z Plzeňského kraje. Postup zastavování dětských exekucí bude dostupný v elektronické podobě pro další subjekty. V rámci projektu tedy vzniknou konkrétní mechanismy a nástroje, nejčastěji v podobě písemných dokumentů, které mohou sloužit jako vzory pro další kauzy v jiných krajích.

Uspěli jsme v sekci „Advokační a watchdogové aktivity“ a nacházíme se ve výborné společnosti organizací jako proFem, Hlídač státu, ARNIKA, či Zachraň Jídlo. Více informací o podpořených projektech a neziskových organizacích najdete zde.

Pro další informace a aktuality navštivte webové stránky Za děti bez dluhů.