Na pátek 15. června chystáme odpoledne pro rodiny s dětmi na Husově náměstí v Plzni. Program začne ve 14 hodin  poběží do 17 hodin. Pro děti bude připraveno několik stanovišť, kde se mohou něco naučit, vyrobit, ale i si třeba zahrát na hudební nástroje. Zejména pro starší návštěvníky bude přichystán venkovní bazar s oblečením. Vstupné na akci je zdarma.

„Dětský den je jednou z tradičních akcí naší organizace. Kromě zábavy se na akci děti mohou také něco naučit. Programem cílíme také na děti, které nenavštěvují třeba kroužky nebo sportovní aktivity a odpoledne často smysluplný program nemají,“ přibližuje ředitel organizace Miroslav Gažák.

V rámci kreativního koutku si děti mohou vyrobit přáníčka, nebo vyzkoušet potisk plátěných tašek. V hudebním koutku si pak pod vedením lektora mohou zahrát na kytaru, ukulele či bubínky. Zábavné fotografie s využitím rekvizit budou vznikat v rámci fotokoutku. „Na dalším stanovišti na děti čekají deskové hry, odvážnější si zkusí provazochodectví na slackline. Upozorňuji, že pokud chtějí rodiče ještě někdy své děti poznat, neměli by je nechávat bez dozoru. Na místě totiž bude i dětský tetovací salon,“ usmívá se ředitel organizace. Doplňuje, že program obohatí také kouzelník s míčem Michal Horvát se svým freestylovým vystoupením. Děti se pod jeho vedením s balonem naučí několik triků. „Protože nechceme zapomínat ani na dospělé návštěvníky, připravili jsme pro ně venkovní bazar oblečení, z jehož výtěžku podpoříme naši činnost s dětmi,“ uzavírá pozvánku Miroslav Gažák.

 

Akce pro děti Open Plac 2016