22. 7. 2020 | Plzeň

Červen byl v Dámském klubu měsícem práce. V jeho průběhu si holky docházející na klub vytvořily životopis, naučily se posílat e-maily, hledat důvěryhodné nabídky práce a na konci je čekal ten nejtěžší úkol – pracovní pohovor na vybranou pracovní pozici. Na pohovor pak samozřejmě nesměly zapomenout přinést vytištěný životopis. 

Součástí měsíčního bloku tak byl i trénink vystupování – holky si předem rozmyslely odpovědi na obvyklé otázky a dozvěděly se také, jak se na pohovor obléct, aby udělaly dobrý dojem. Sice měly velkou trému a ze začátku se žádné nechtělo, ale nakonec to všechny zvládly na jedničku a my z nich máme velkou radost. Dokonce se už těší, až jim všem bude patnáct let a budou si moci během prázdnin přivydělat brigádou, protože, jak řekla jedna z nich: “už budu vědět, co mám všechno udělat, abych si našla a vybrala dobrou brigádu.” 

Moc děkujeme “zaměstnavatelům” Dáše a Martinovi za jejich nadšení, ochotu a čas! 

Červnové aktivity Dámského klubu bylo možné uskutečnit díky podpoře z dotačního programu Rodina Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky.