Společnost Tady a teď o.p.s. otevírá nové Středisko inkluzivních služeb v Resslově ulici 13. Dům patří mezi známé sociálně vyloučené lokality a nezisková společnost si od otevření střediska slibuje zlepšení dostupnosti sociálních služeb nejen pro místní obyvatele.

Společnost Tady a teď se specializuje na vzdělávací aktivity pro rodiny ze sociálně vyloučeného prostředí, jako je individuální doučování dětí ze sociálně znevýhodněných rodin. „V novém centru bychom rádi umístili knihovnu, která by sloužila dětem z blízkého okolí. Pravidelná přítomnost v lokalitě nám pravděpodobně také pomůže rozšířit v rodinách službu individuálního doučování dětí. Jednou týdně budou v prostorách střediska probíhat volnočasové aktivity pro předškolní děti.“ Říká ředitelka společnosti Michaela Hirtová.

Kromě společnosti Tady a teď budou nové prostory využívat i další organizace. „Člověk v tísni bude prostory využívat jako novou konzultační místnost. Terénní sociální práce tak bude v lokalitě nabízena pravidelně, v určenou dobu a stane se tak klientům dostupnější.“ Přibližuje záměry další společnosti ředitel pobočky Tomáš Hirt. Občanské sdružení Ponton, které pracuje s neorganizovanou mládeží bude ve středisku nabízet streetwork s mládeží a volnočasové aktivity. Prostřednictvím činnosti občanského sdružení Ulice, bude středisko nabízet i služby drogově závislým, zejména v rámci programu Harm reduction. Poslední společností, která v novém centru chystá své aktivity je Centrum pro integraci cizinců, které zde otevře kontaktní centrum pro své klienty.

„Spolupráce s dalšími organizacemi nám pomůže s provozem střediska a zároveň jim umožní provozovat služby přímo v lokalitě. Díky tomu bude centrum stále využito a bude nabízet široké spektrum služeb pro všechny věkové skupiny.“ Dodává Michaela Hirtová.

Otevření Střediska inkluzivních služeb se koná v pondělí 8.10.2007 od 16:00 hod

Kontaktní osoba Michaela Hirtová

tel. 724 24 71 91

email. michaela.hirtova@tadyated.org

[/fusion_text]Tisková zpráva v PDF