Název: Shání knihy dětem chudých rodin
Zdroj: MF DNES
Datum vydání: 8.3.2006
Strana: 4 (Plzeňský kraj)

Plzeň – Veřejnou sbírku knih, určených pro děti žijící v sociálně problematických oblastech Plzně, zahájilo občanské sdružení Humr ve spolupráci se společností Tady a teď. Cílem akce je pomoci vytvořit kvalitnější podmínky pro rozvoj jejich znalostí a dovedností dětí ze sociálně slabých rodin. Výtěžek sbírky je určen dětem z lokalit v Jateční, Resslově ulici a na dalších místech v Plzni, které jsou zapojeny do programu individuálního doučování společnosti Tady a teď. „Vítané jsou především knihy, a to jak učebnice, slovníky, atlasy a encyklopedie, tak i dětská a dívčí literatura, detektivky, romány a jiné publikace včetně kuchařek,“ řekla ředitelka společnosti Tady a teď Michaela Hirtová.

Sbírka probíhá v gymnáziu na Mikulášském náměstí v Plzni. Organizaci zajišťují žáci třídy 3. B, kteří budou knihy přijímat každý všední den o velké přestávce.

Společnost Tady a teď se zároveň pokouší sehnat dobrovolníky, ochotné individuálně doučovat děti ze sociálně slabých rodin. „Sháníme je na vysokých školách. Dobrovolníky hledáme i prostřednictvím našich webových stánek,“ uvedla Michaela Hirtová. Zájemce, kteří se přihlásí, čeká školení, aby například dobře věděli, do jakého prostředí jdou a co je při doučování přímo v rodinách čeká. Společnost tady a teď má nyní v Plzni asi dvě desítky doučujících.