Název: V Resslově 13 sídlí Tady a teď
Podtitulek: Neziskové organizace mají zajistit lepší dostupnost sociálních služeb pro místní
Autor: Evžen Zavadil
Zdroj: Plzeňský deník
Datum vydání: 09.10.2007
Strana: 4

Plzeň/ Od včerejšího odpoledne je dalším nájemníkem problémového domu v centru města i nezisková organizace Tady a teď. Ta zrekonstruovala přízemní místnosti, ve kterých bude s dalšími čtyřmi ‚neziskovkami‘ nabízet služby především nájemníkům Resslovy 13.

Tady a teď zkusí nabídnout zájemcům služby nové knihovny, organizace také plánuje rozšíření individuálního doučování dětí. ‚Jednou týdně se budeme věnovat od 9 do 11 hodin i předškolním dětem, které nechodí do ‚normální‘ školky,‘ prozrazuje další aktivitu ředitelka Tady a teď Michaela Hirtová.

‚Školičku určitě využijeme a doučování se moje děti už zúčastňují, rozhodně budou pokračovat. Do knihovny se ale nedostanu. Přece jen mám šest dětí, a tak na čtení není čas,‘ vysvětluje jedna z obyvatelek domu Ladislava Jarošová.
Kromě Tady a teď budou pronajaté prostory využívat další čtyři neziskové organizace. Společnost Člověk v tísni nabídne zájemcům pomoc s administrativou. ‚Jedná se o různé žádosti, třeba o sociální dávky, poskytujeme ale také pracovní poradenství,‘ říká Lucie Routová ze společnosti Člověk v tísni. Občanské sdružení Ponton bude pracovat se staršími dětmi, sdružení Ulice se bude zase věnovat drogově závislým, mimo jiné jim umožní výměnu injekčních stříkaček. V nových kancelářích začne působit i Centrum pro integraci cizinců.

‚Spolupráce s dalšími organizacemi nám pomůže s provozem střediska a zároveň jim umožní provozovat služby přímo v lokalitě. Díky tomu bude centrum stále využito a bude nabízet široké spektrum služeb pro všechny věkové skupiny,‘ dodává Hirtová.