Na konci února jsme vyrazily s členkami našeho Dámského klubu na víkendový pobyt do Krušných hor. „Holky lyžovaly a zkoušely snowboard. Na to, že to byla jejich první zkušenost s těmito zimními sporty, byly velmi statečné, vytrvalé a šikovné,“ vypočítává vedoucí Dámského klubu Tereza Dvořáková. Ta doplňuje, že tématem číslo jedna zůstává při všech aktivitách Dámského klubu vzdělávání, tematické diskuse a sportovní aktivity jako lyžování jsou doplňkem.

Podobné výjezdy navíc posilují vztahy ve skupině. „Celý výjezd se nesl v pozitivním duchu. Holky jsou vtipné a pohotové, svými glosami se staraly o nepřetržitou zábavu. Měly jsme se báječně,“ shrnuje víkend na horách Tereza Dvořáková.

Volnočasová aktivita Dámský klub v naší organizaci funguje již sedmým rokem. Během těchto let navštívilo klub několik skupin dívek a mladých slečen. Parta, která do klubu v současnosti dochází, se aktivně podílí na jeho chodu. Odměnou za jejich aktivitu byl právě výjezd na hory.

Víkend na horách byl hrazen z programu Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce Úřadu vlády ČR. V jeho rámci realizujeme projekt „Analema“. Více informací o projektů najdete ZDE.  O Dámském klubu si můžete přečíst ZDE.